Forma na léto? Zkroťte Concept2!

Concept2

Concept2: Veslování pro každého

Veslovací trenažéry Concept2 si získaly oblibu po celém světě pro svou odolnost, přesnost a realistickou simulaci veslování na vodě. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a úrovně zdatnosti, od začátečníků až po profesionální sportovce. Díky vzduchovému odporu si každý trénink přizpůsobí svým vlastním schopnostem. Monitory výkonu PM5 poskytují přesná data o každém záběru, což umožňuje sledovat pokrok a motivovat se k lepším výsledkům. Veslování na trenažérech Concept2 je komplexní trénink, který posiluje kardiovaskulární systém, buduje svalovou hmotu a zlepšuje vytrvalost.

Výhody veslování na Concept2

Veslování na trenažéru Concept2 nabízí širokou škálu benefitů pro všechny úrovně zdatnosti. Zapojuje až 86 % svalů v těle, čímž zajišťuje komplexní trénink. Zlepšuje kardiovaskulární zdraví a vytrvalost. Je to aktivita s nízkým dopadem, šetrná k vašim kloubům. Pomáhá spalovat kalorie a budovat svalovou hmotu. Lze ji snadno přizpůsobit vaší kondici a cílům. Poskytuje měřitelné výsledky, které vás motivují. Je to skvělý způsob, jak si užít zábavný a efektivní trénink v pohodlí domova nebo ve fitness centru.

Typy trenažérů Concept2

Concept2 nabízí tři hlavní typy trenažérů: veslovací trenažéry, SkiErg a BikeErg. Veslovací trenažéry, vlajková loď Concept2, simulují pohyb veslování na vodě a poskytují komplexní trénink celého těla. SkiErg, jak název napovídá, napodobuje pohyb běhu na lyžích a zaměřuje se na sílu a vytrvalost horní části těla. A konečně, BikeErg přináší zážitek z jízdy na kole s plynulým chodem a širokou škálou odporu. Všechny trenažéry Concept2 jsou známé svou odolností, přesností a nízkou hlučností, díky čemuž jsou ideální pro domácí i profesionální použití.

Trénink na Concept2: Tipy a triky

Concept2 veslařské trenažéry jsou skvělým nástrojem pro kardio trénink a budování síly. Ať už jste začátečník nebo zkušený veslař, pár tipů vám pomůže vytěžit z tréninku maximum. Před každým tréninkem se nezapomeňte zahřát a protáhnout. Zaměřte se na plynulý a kontrolovaný pohyb s důrazem na zapojení nohou, zad a paží. Sledujte svůj výkon na monitoru, abyste si udrželi tempo a intenzitu. Pro zpestření tréninku vyzkoušejte intervalový trénink s různou intenzitou a délkou intervalů. Nezapomínejte na hydrataci a po tréninku si dopřejte dostatečnou regeneraci.

Komunita a soutěže Concept2

Společnost Concept2 je známá svou podporou silné a inkluzivní komunity veslařů, běžců na lyžích a sportovců s trenažéry SkiErg. Platforma Concept2 Online Logbook umožňuje uživatelům po celém světě zaznamenávat své tréninky, sledovat svůj pokrok a porovnávat své výsledky s ostatními. Tato platforma hostí také řadu virtuálních soutěží, které motivují sportovce všech úrovní, od začátečníků po olympioniky. Kromě online aktivit pořádá Concept2 také řadu akcí po celém světě, včetně závodů na trenažérech a vzdělávacích seminářů. Tyto akce poskytují sportovcům příležitost spojit se s ostatními nadšenci, učit se od zkušených trenérů a užít si zábavu v soutěživém prostředí.

Publikováno: 07. 06. 2024

Kategorie: fitness

Autor: Radek Štěpán

Tagy: concept2 | značka veslovacích trenažérů