Rakovina

Rakovina je řazena mezi nádorová onemocnění. Jedná se v podstatě o soubor několika chorob. Hlavním znakem rakoviny je fakt, že určitá skupina buněk se začne rozvíjet nečekaným a pro tělo škodlivým způsobem. Dochází k tomu, že buňky začnou ničit svým růstem své okolí. Vytváří kolonie dalších rakovinných buněk, tedy metastázy. Člověk s rakovinou může v důsledku tohoto bujení i zemřít. Rakovina v současné době představuje jednu z nejznámějších a bohužel i nejhorších lidských nemocí. Pokud člověk neodhalí příznaky rakoviny a léčba se nepodchytí včas, bývá zpravidla smrtelná. Léčba rakoviny dnes sice doznala vysokého pokroku, nicméně i přesto jsou typy této nemoci, které není možné efektivně léčit. Projevy rakoviny jsou různé, jelikož tato nemoc může postihnout různé části a orgány v lidském těle. Globální příznaky rakoviny spočívají v tom, že rostoucí nádor negativně ovlivňuje stav nemocného člověka. Ten se v noci velmi silně potí, nemá chuť na jídlo a viditelně začne hubnout.

Příznaky rakoviny

První příznaky rakoviny mohou být mnohem konkrétnější vzhledem k tomu, o jaký druh této nemoci se jedná. Nádor tlustého střeva se projevuje především stopami krve ve stolici a také zácpou. Pravidelné silné kručení v břiše rakovina tlustého střeva rozhodně není, jak se mnozí mylně domnívají. Ostatně pálení žáhy a rakovina spolu mohou také souviset, ale nejedná se o určitý symptom. U nádoru prostaty můžeme pozorovat slabší proud moči a také častější nutnost močení. Jinak se u tohoto typu projevy rakoviny docela skrývají a lze ji odhalit dost složitě. K této problematice dnes například pojišťovny nabízejí pojištění proti rakovině v nejrůznějších variantách co se týče typu nádorového onemocnění. Samotné pojištění rakoviny však není možné, pokud Vám již rakovina jako taková byla oficiálně lékařem diagnostikována, takovéto pojištění logicky není reálné s pojišťovnou uzavřít.

Jestliže velmi silně kašlete a kašel je navíc ještě doprovázen vykašláváním krve, můžete se obávat rakoviny plic. Příčiny rakoviny plic jsou jasné, jelikož v drtivé většině jí trpí kuřáci. Nejvíce agresivní je nádor slinivky břišní. Ten se neprojevuje prakticky nijak, jen výjimečně dojde k poruchám trávení a žloutence. V pokročilejším stádiu nádoru jsou mnohdy spojovány i bolesti zad a rakovina slinivky. U žen je nejfrekventovanější nádor prsu. Ten je typický lokálním zduřením, tedy vznikem malé bulky v prsu. Bolesti v kříži rakovina vyvolává v případě nádoru ledvin. U tohoto typu rakoviny je pro ženy mnohdy zajímavé si položit otázku, zdali by nebylo vhodné si sjednat pojištění proti rakovině prsu, které nabízí většina českých pojišťoven. Sjednání pojištění rakoviny prsu lze konzultovat se svým finančním poradcem. V České republice je u tohoto typu rakoviny nejžádanější pojišťovna Generali. Samotné pojištění proti rakovině prsu Generali nabízí hned v několika variantách, pro více informací navštivte stránky pojišťovny.

Specifickým typem rakoviny je nádor mozku. V tomto případě rakovina příznaky nemusí mít vůbec a pacienta jen častěji bolí hlava. Jedná se ale o zcela obecné příznaky patřícím i k migrénám a jiným onemocněním. Hodně nepříjemné jsou také nádory krvetvorné tkáně. Jde především o leukémii a také o rozličné druhy lymfomů. Tato rakovina a její příčiny nejsou příliš známé, nicméně u projevů již můžeme být konkrétnější. Charakteristické je krvácení a těžké infekce.

Zapomenout bychom neměli ani na rakovinu kůže. Mnozí lidé i při poměrně velké osvětě neví, jak se pozná rakovina kůže. Je jasné, že každé nepravidelné a zvláštní znamínko rakovina být nemusí. Vzhled svých znamének bychom si ale měli sami hlídat. Konkrétní tmavé a ohraničené pigmentové skvrny rakovina bohužel může přinést. Určitá nově vytvořená červená skvrna rakovina také být nemusí, nicméně skvrny na kůži této barvy mohou znamenat i toto onemocnění.

Testy a vyšetření rakoviny

Spousta lidí se ptá na poměrně obligátní otázku, jak bolí rakovina. Odpověď spočívá především v tom, že k bolestem u rakoviny dochází až v pokročilejších stádiích. Souvisí to především s tím, jak vzniká rakovina. Její vývoj je velmi pomalý a k bolestem dochází mnohdy až po napadení některých důležitých orgánů.

Je třeba říct, že výzkum rakoviny v mnohém pokročil a vyšetření je dnes hodně důmyslné a důkladné. Metod, jak zjistit rakovinu za pomocí speciálních vyšetření, je poměrně hodně. Mezi základní vyšetření rakoviny patří zcela jistě různá genetická testování. Zejména genetické testy na rakovinu mohou mnohé prozradit. Díky tomu, že se dozvíte, jaký genetický materiál jste dostali od svých rodičů, můžete rakovině efektivně předejít. Jinak ale mnohé testy na rakovinu souvisí hlavně s krví.

Podobně jako u některých jiných i méně závažných nemocí mají rakovina a krevní obraz těsnou spojitost. I níže zmiňované genetické vyšetření na rakovinu se spoléhá na výsledky rozboru krve, je ale o zcela specifické vyšetření. Komplexní krevní testy na rakovinu prozradí mnohem více detailů. V krvi se projeví různá znamení, že rakovina je obsažena v těle. Nejvíce spolu souvisí různé markry a rakovina. Markry jsou představovány látkami bílkovinného charakteru, jejichž počet se při onemocnění rakovinou liší. Dle mnohých studií spolu souvisí především crp a rakovina. Hodnoty kreativních proteinů mohou fungovat také jako důležitý ukazatel. Podle vyšetření se často crp hodnoty u rakoviny pohybují v daných hodnotách, které na nemoc poukazují.

Spojitost mohou mít i vysoká sedimentace a rakovina. Usazování krve je běžným vyšetřením, které absolvujete již při zvýšené teplotě i u praktického lékaře. Pokud ale detailnější krevní testy zjistí, že je něco v nepořádku, je třeba hledat kvalitní lék na rakovinu konkrétního typu. Pokud máte trombocyty snížené a rakovina se dále rozvíjí, je nutné ji co nejrychleji alespoň zpomalit. Určitě spolu ale souvisí i nedostatek bílých krvinek a rakovina. Tento výsledek testů je také poměrně znepokojující. Každopádně rozbor krve a rakovina mají tedy úzkou spojitost, nicméně jen z krve se vždy prokázat toto onemocnění nemusí.

Stádia rakoviny

Rakovině lze alespoň částečně předcházet prevencí. Když se ale nemoc rozvine, tak prochází různými stádii. Některé stupně rakoviny jsou ještě léčitelné a lze rakovinu potlačit. Jsou ale stádia rakoviny, při nichž se postupně ztrácí naděje na úplné uzdravení. Boj s rakovinou je většinou dlouhodobý.

Jestliže se dozvíte ortel u svého lékaře, bude vás zajímat především to, jestli se dokážete kompletně uzdravit, anebo zdali se alespoň prodlouží délka života s rakovinou. Je vcelku jasné, že z hlediska uzdravování rakovina nenabídne nijak optimistické vize. Na počátku jsou sice bolesti při rakovině minimální, nicméně s prohloubením nemoci se již setkáte s velmi nepříjemnými a bolestivými projevy. Poslední fáze rakoviny je skutečně devastující. Jestliže bychom měli charakterizovat terminální stadium rakoviny, tak můžeme říct, že je člověk již natolik zesláblý a čeká vlastně na smrt.

Dnešní medicína je sice poměrně mocná, nicméně umírání na rakovinu se v určitých případech dá pouze oddálit. Pokud má již rakovina metastáze v některých důležitých orgánech, je léčba velmi komplikovaná. Častá je i remise rakoviny. Jinými slovy, i člověk, jenž je již vyléčený, může absolvovat návrat rakoviny, který může být devastující. Když se například diagnostikuje voda v břiše a rakovina je již pokročilejší, lékaři mají minimální šance na uzdravení pacienta. V dnešní době jsou k dispozici různé přípravky a například mladý ječmen a rakovina je jedno z velmi diskutovaných kombinací, jelikož mladý ječmen pozitivně působí na léčku rakoviny jako takové.

Ve většině případů jsou umírání a smrt na rakovinu doprovázeny velkým úbytkem hmotnosti. Člověk je již natolik zesláblý, že není schopen ani chůze. Mnohdy rakovina poslední stádium připraví člověku takové, že je vlastně upoután na své posteli. Mnohdy lidé umírají doma, když jim známí aplikují morfium a rakovina dál devastuje jejich tělo. I proto je dobré vědět, že z hlediska bolesti rakovina stádia pomalu stupňuje a je dobré se na to morálně připravit. Důležitá je u rakoviny i morální síla člověka. Pokud jste silní, tak se nebojte a vyhrajte svůj boj s rakovinou!

Prevence rakoviny

Hodně diskutovaná je zejména prevence rakoviny. Není se čemu divit, jelikož každý z nás je ochoten něco obětovat, aby se rakovině jakkoli vyhnul. Moderní studie ukazují, že příroda proti rakovině umí v mnohých případech zasáhnout sama. Stačí jen zdravě žít a snažit se jíst tu správnou stravu.

Podívejme se tedy na stravování konkrétněji a ukažme si některé doplňky stravy a vitamíny. Poměrně frekventované jsou různé bylinky na rakovinu. Ostatně i klasický pokojový ibišek a rakovina spolu v pozitivním slova smyslu mohou souviset a přítomnost této pokojové rostliny může být blahodárná.

Mezi byliny proti rakovině můžeme řadit klidně i marihuanu. Je jasné, že rakovina a marihuana nebudou figurovat v nějakém lékařském doporučení, nicméně užívání marihuany může určité typy rakovinného bujení potlačovat. Mnohdy je konopí proti rakovině doporučováno na otupení bolestivých stavů. Na lehké drogy jako marihuana rakovina reaguje a konopím si lze usnadnit život s rakovinou.

Jinak se poměrně hodně zkoumá také vliv vitamínu C na nemocného. Vitamín C a rakovina spolu jistě z pohledu prevence souvisejí. Když člověk nemá dostatečné množství vitaminu C, jeho imunita je narušena. Nejen pouze rakovina a vitamín C mohou mít mezi sebou spojitosti, ale tento vitamín je zapotřebí i u některých dalších onemocnění. V zahraničních studiích je publikováno několik článků o tom, že vitamin C a rakovina spolu souvisejí naprosto jednoznačně a že podáváním velkých dávek tohoto vitamínu nitrožilně dochází k potlačení nemoci. Hodně známé je i to, že spolu mohou mít spojitost i vitamín b12 a rakovina. Z některých studií plyne i fakt, že byl podáván vitamín b17 a rakovina začala ustupovat. Není od věci soustředit se na vitamíny v přírodním stavu. Takové zeleninové šťávy při onemocnění rakovinou dokážou doslova divy. Jak již bylo řečeno, vitamin C proti rakovině zasáhne, a když je obsažen v zeleninové šťávě, jeho množství bude bohatě stačit.

Mnohé vitaminy proti rakovině jsou podávány v podobě léků a doplňků stravy. Zeleninové šťávy proti rakovině ale neobsahují další látky, které v sobě léky kvůli své konzistenci mít musí. Určitě je ale nutné dávat si je v určité míře. Překyselení organismu a rakovina spolu zrovna dvakrát nekorespondují a člověku se může udělat hodně zle. Sehnat lze i několik dalších produktů jak přírodního, tak i prefabrikovaného charakteru, které s prevencí rakoviny také mají dočinění. Pokud se zaměříme na ovoce, tak za zmínku stojí citron. Mnohdy se uvádí, že citron rakovina přímo nasnáší. Je jasné, že citron proti rakovině bojuje nejen vysokým obsahem vitamínu C, ale i jinými látkami, které obsahuje. Citron a rakovina jsou ve vztahu vzájemného pozitivního působení již poměrně dlouho. Jakékoli citrusové plody jsou schopny spolehlivě detoxikovat střevní mikroflóru.

Někdy se uvádí i to, že spolu souvisejí z pohledu léčby citronová kůra a rakovina, nicméně nic takového nějak výrazně prokázáni nebylo. Jinak ale bylinky proti rakovině bývají součástí konkrétních přípravků, které mají svou značku a jsou prodávány jako určitý typ léku i prevence proti rakovině.

Zajímavé je také využití reishi. I když se používá houba reishi a rakovina není ještě ani v dohledu, není to žádný problém, jelikož se jedná o japonskou houbu plnou vitamínů, které mohou pomoct i imunitě jako takové. U léčby rakoviny se někdy uvádí i jedlá soda. Popravdě řečeno, člověk by si mohl myslet, že jedlá soda a rakovina spolu nemohou nijak korespondovat, nicméně v konkrétních případech může soda pomoct. Ideální je, když se namíchá javorový sirup plus soda a rakovina, respektive nádor, může při pravidelném užívání tohoto koktejlu ustupovat. Určitě spojitosti mezi sebou mají i kozí mléko a rakovina. Látky v kozím mléku blahodárně působí na kterýkoli lidský organismus.

Výborná prevenci proti rakovině představují i pohyb či wellness aktivity. Rakovina a sauna se také jistě snesou a pravidelné saunování může nemocnému pomoct. Rakovina může být potlačena i mnohými nápoji. Klasický černý čaj na rakovinu příliš nepůsobí, nicméně zázvorový rakovina zrovna dobře nenese a nádory mohou ustupovat. V neposlední řadě je možné preventivně uzavřít pojištění proti rakovině u jakékoliv české pojišťovny, která toto pojištění nabízí, jednou z nich je například pojišťovna Generali.

Léčba rakoviny

Moderní léčba rakoviny se dělí do třech oblastí. Tu první tvoří pacienti, kteří mají šanci na vyléčení. Ta se pohybuje v horizontu cyklu 5 až 10 let. Lékaři již ví, jak léčit rakovinu tohoto typu a pacienti se zpravidla uzdraví. Druhou oblast pacientů lékaři úplně vyléčit nemohou, ale léčba rakoviny tohoto typu může odstranit průvodní jevy rakoviny a pacient může žít i několik desetiletí plnohodnotným životem. Na třetí oblast pacientů u nemoci jako je právě rakovina léčba k úplnému vyléčení nestačí a často není možné ani nijak odstranit důsledky této nemoci. Ani nová léčba rakoviny není schopna těmto lidem pomoct a lékaři se snaží pouze o plnohodnotný život takovýchto pacientů. Bohužel univerzální lék na všechny druhy rakovin neexistuje. Pokud bychom se měli soustředit na léčbu a vůbec léky na rakovinu, pak bychom mohli zvolit dva typy léčby. Tou první je konzervativní léčba spočívající v chemoterapii, radioterapii a s tím, že se podává konkrétní lék proti rakovině. Možná je samozřejmě i nejmodernější protonová léčba rakoviny. Ta je schopna se soustředit jen na nádor a nepoškodí okolní zdravé buňky.

Nepříznivá je ale u nových metod jako je právě protonová léčba rakoviny cena. Ta se může vyšplhat hodně vysoko. Řešením může být u léčení rakoviny i biologická léčba rakoviny. Ta je ale spojena s jistými riziky a může se použít pouze na některé typy rakoviny. Moderní bio léčba rakoviny je schopna působit na autoimunitní systém člověka, nicméně musí být známo, že konkrétní lék na daný typ nádoru působí. U některých nádorů je biologická léčba rakoviny úplně zbytečná. Jestliže se ale jedná určité nádory takto již léčené u jiných pacientů, cílená biologická léčba rakoviny je maximálně efektivní.

Druhým typ léčení rakoviny je alternativní léčba rakoviny. Jedná se sice také o cestu jak vyléčit rakovinu, nicméně nic u ní není klinicky ověřené a záruka vyléčení neexistuje. Alternativní léčba rakoviny je poměrně dostupná a může ji vyzkoušet každý. Spočívá hlavně v tom, že se spojí přírodní léčba rakoviny a některé konkrétní přípravky na ryze přírodní bázi. Asi nejznámější je mezi lidmi léčba rakoviny vitamínem C. Mnozí ale nevěří, že právě vitamín C je schopen potlačit rakovinné bujení. Tato léčba rakoviny která fungovala u některých, nemusí zabírat všem. U některých může být bohužel léčba rakoviny vitamínem C kontraproduktivní. Vitamín C není určitě žádný vzácný lék proti rakovině a s tímto je třeba k němu i přistupovat. Léčení rakoviny vitamínem C ale může být úspěšné i v kombinaci s dalšími látkami a vitamíny.

Diskutovaná je i léčba rakoviny jedlou sodou, nicméně také jde o alternativu. Mnohdy se prosazuje léčení rakoviny sodou ještě s dalšími látkami, jež jsou obsaženy v javorovém sirupu. Jestliže se spojí jedlá soda a léčba rakoviny javorovým sirupem, může to pacientovi s určitým typem rakoviny pomoct. Výborně může fungovat i zaručeně přírodní lék na rakovinu, kterým je driclor. Driclor a rakovina spolu sice z hlediska komplexní účinné léčby bojovat nemohou, nicméně driclor umí potlačit alespoň projevy rakoviny. Přípravky jako driclor rakovina přímo ohrožena není, poněvadž se jedná o přípravek snižující pocení. Používá se i u nadměrného pocení nesouvisejícího s rakovinou. Jestliže jej někteří léčitelé rakoviny předepíší samotný, tak zajisté fungovat jinak nebude. V kombinaci s jinými postupy, jako třeba experimentální bioléčba rakoviny, může ale přinést zlepšení stavu pacienta. Dnes se u spousty lidí prosazuje i léčba rakoviny konopím. Ta je ale ryze nevyzkoušená.

Z jednoduše dosažitelných látek si mnohdy kupují pacienti i přípravky bohaté na taurin. Taurin a rakovina se sice vzájemně nemohou eliminovat, ale tato látka obsažená v mnohých energetických nápojích napomáhá ke správnému fungování trávicího traktu. Podobné spojitosti má i wobenzym a rakovina žaludku či tlustého střeva. Trávení s využitím tohoto přípravku je mnohem efektivnější. Někteří lidé se snaží najít co nejlevnější nový lék na rakovinu, který využívá pouze hrstka ostatních lidí. Ten ale mnohdy buď vůbec nepůsobí, anebo se zaměří jen na některé typy rakoviny. Víme dobře, že třeba černá mast na rakovinu účinkuje, nicméně jen na nádory kůže a na pár typu vnitřních karcinomů. Přírodní léky jako kombucha rakovina většinou přijme a pacientův stav se nemění. Některý léčitel rakoviny hledá původ této nemoci i v červech a v jiných možných přenašečích. U nemoci jako je rakovina červi nemohou hrát žádnou roli. U mnohých odborníků tato teorie nemůže projít. Ani léčba rakoviny zevnitř se k takovýmto metodám využití červů neuchyluje.

Život s rakovinou

Pokud zjistím, že mám rakovinu, celý svět se mi zboří a končím se životem. Přesně takto bohužel hovoří mnozí pacienti, u nichž je rakovina diagnostikována. Člověka pracujícího jako léčitel rakovina samozřejmě tolik nerozhodí, ale u obyčejných lidí je diagnóza zdrcující. Mnozí lidé se často uklidňují tím, že důležitá je zejména dědičnost rakoviny a oni ji v rodině nikdy neměli. Onemocnět ale mohou i oni. Život s rakovinou přitom určitě není ztracený a s touto nemocí se dá žít plnohodnotně klidně i několik desítek let. Najít lze i takové lidi, které ani recidiva rakoviny nerozhodila a oni si žijí svůj spokojený život.

Hodně důležitou roli hraje především strava při rakovině. Je vcelku jasné, že při určitých druzích rakoviny pacient nemůže jíst všechno. Dieta při rakovině nemusí být ale nijak náročná. Důležité je stanovit si přesný rozvrh, kdy a co budete jíst. Jídelníček při rakovině musí být pestrý a strava bohatá na minerály a vlákninu. Není špatné, když je výživa při rakovině obohacena o některé známé preparáty. Zajímavý vztah mají třeba fénixovy slzy a rakovina. Tento přípravek na bází konopí může při léčbě hodně pomoct. Ostatně konopí rakovina mnohdy přijímá z pohledu trávení bez potíží a navíc ještě pomůže ve zpracování ostatní stravy. Jako vhodné se jeví, když je dieta proti rakovině přímo namířena a konkrétní strava pomáhá zastavit rakovinné bujení. Pomoct mohou třeba antioxidanty. Často se v tomto duchu pojí třeba účinný preparát evelor a rakovina. Evelor napomáhá potlačení stárnutí, což je důležité i u zdravých lidí.

Dobré je, když se v rámci diety spojí i alveo a rakovina. Alveo také obsahuje celou řadu antioxidantů, které skutečně působí. Výborný je ale i lněný olej s tvarohem. Dietu obsahující lněný olej a tvaroh rakovina přijímá bez větších potíží a lidem stravujícím se v tomto duchu se určitě nepřitíží. Život s rakovinou ale jinak nemusí být nijak limitující. Například rakovina a moře se nijak nevylučují a nemocní lidé mohou cestovat kamkoli dle vlastního přání. U nemocí, jako je bílá rakovina kůže, se ovšem doporučuje spíše pohyb mimo přímé sluneční záření.

Známé osobnosti a rakovina

Rakovina představuje onemocnění, které se nevyhne ani známým osobnostem. Herce jako je Alois Švehlík rakovina zastihla již podruhé. Po sedmi letech musel opět na operaci štítné žlázy. Osobnost jakou je Švehlík rakovina nicméně již přímo neohrožuje a herec se zotavuje na své chalupě. Známý je i příběh jedné z nejznámějších hereček světa. Slavné hvězdě jako Angelina Jolie rakovina život nestihla obrátit, protože si nechala preventivně odstranit svá ňadra. Angelina Jolie si plně uvědomovala, že proti rakovině se může prosadit především prevencí. Nyní už jí dědičná anamnéza rakoviny prsou nehrozí.

U známé postavy seriálu cest domů, již představuje Lenka Termerová rakovina změnila život. Rakovinu ale porazila. To samé platí o zpěvačce Anně K. I takovou pěveckou hvězdu, jako je Anna K rakovina překvapila. Zpěvačka se ale s touto nemocí po velkém boji vypořádala. Dnes je pro ni pomoc nemocným s rakovinou jasnou volbou a snaží se v rámci svého projektu upozornit na rizika rakoviny a na boj s ní. Jedním z nejsmutnějších příběhů týkajících se rakoviny je konec života Karla Kryla. I u tak známého a v době své smrti úspěšného zpěváka, jimž byl Karel Kryl rakovina pronásledovala. Jeho smrt je nicméně obestřena tajemstvím a svalována na úplné tělesné vyčerpání.

Boj proti rakovině

Rakovina se řadí mezi nesmírně závažné choroby a stále více lidí chce nemocným co nejvíce pomoct. Vznikají tak různá hnutí, jejichž cílem je ukázat lidem jak na rakovinu a podpořit je v jejich snaze o léčbu rakoviny. Mnozí nemocní neví jak se vyrovnat s rakovinou a právě neziskové organizace anebo menší uskupení jim mají v tomto podat pomocnou ruku.

Je jasné, že šokující pravda o rakovině nesmírně bolí, nicméně i tak člověk musí většinou skousnout zuby a jít dál. U každého z nás by boj proti rakovině neměl být předem vzdaný, ale měli bychom tomuto zákeřnému zabijákovi čelit. Hodně důležité jsou především informace, které se týkají rakoviny.

Dnes si již svět bez rakoviny nelze představit, ale i tak ji mnozí lidé stále ignorují a myslí si, že se jich rakovina netýká. Jednou z hlavních neziskových organizací je především liga proti rakovině. Tato osvětová organizace se snaží odpovědět na základní otázky kolem rakoviny. Lidé se často ptají třeba na to jak poznat rakovinu. Mnohdy je zajímá, jestli je rakovina přenosná. Často dokonce vyvstane u veřejnosti i dotaz, zdali je rakovina nakažlivá. Všechny tyto dotazy je schopna tato organizace zodpovědět. Pokud se ptáte, jestli je rakovina věc veřejná, pak musíte hledat pouze pozitivní odpovědi.

V současné době lze najít i známé filmy o rakovině. Asi nejsmutnější je například rakovina u dětí. Nejmenší děti by takto trpět rozhodně neměly, nicméně realita je v tomto krutá. Mnohdy bohužel právě rakovina u dětí příběhy s velmi smutným koncem přináší. Informovat se o rakovině lze i na internetu. Jmenovat můžeme například webové stránky www.rakovina.cz, na nichž ovšem nenajdete prakticky žádné užitečné informace. I proto vyvolává rakovina diskuze na různých fórech.

O tom, že vyžaduje rakovina pomoc ve smyslu výzkumu nových léků, není pochyb. Výzkum rakoviny se dnes i díky zájmu veřejnosti posunul o velký krok kupředu. Již dávno víme, že přenos rakoviny infekční cestou je nemožný a že velkou roli hrají zejména životní styl člověka a dědičnost. Mnozí z nás se snaží protestovat proti rakovině i alternativně. Někdo chce bojovat hladovkou proti rakovině a někdo spíše osvětou. Akcemi, jako je hladovka rakovina ale nijak neutrpí a naopak si lidé ještě více ublíží. Naopak novodobým trendem v boji proti rakovině se nyní v laboratořích testuje mladý ječmen, jelikož přípravky, které obsahují mladý ječmen a rakovina je jejich primární cíl léčby přináší velmi zajímavé výsledky, které stojí za pozornost. Mladý ječmen a rakovina spolu nyní souvisí více, než kdo mohl v minulosti předpokládat.

Mnohé diskuze rakovina vyvolává i z hlediska fotografií různých rakovinných stavů. V mnohých případech rakovina foto určitě vyžaduje, jelikož se právě podle fotek může přijít na nové poznatky, které by vedly k vynálezu léčiv. Z hlediska různých zážitkových terapií spolu souvisí i MMS a rakovina. Lidé, kteří jsou nemocní, se velmi často potřebují podělit o krásné zážitky. Tehdy, když je nemoc opravdu sužuje, jim nebývalé prožitky mohou hodně pomoct.