Rakovina tlustého střeva

Jedním z největších strašáků současné populace je bezesporu rakovina tlustého střeva. Jedná se o onemocnění nádorového typu, které je závažné především proto, že mnoho z případů rakoviny tlustého střeva končí smrtí. Vždy ale rakovina tlustého střeva pochopitelně smrtelná být nemusí. Záleží samozřejmě na tom, kdy je rakovina střev diagnostikována a jestli je v dané zemi dostatečné zázemí k tomu, aby mohla být efektivně léčena. Hodně případů, jejichž hlavním jmenovatelem je bohužel rakovina tlustého střeva, vypadá zpočátku poměrně komplikovaně hlavně proto, že byla zanedbána základní prevence při boji s touto nemocí. Problém je v tom, že příznaky rakoviny střev není možné lehce poznat a prokážou se až poměrně pozdě. Často rakovina tlustého střeva příznaky prakticky neukáže vůbec. Jestli nevíte, jak se projevuje rakovina střev, pak není od věci si o této problematice něco přečíst. Když totiž rakovina střev příznaky ukáže třeba hned na počátku, můžete se bez problémů vyléčit.

Příznaky rakoviny střev

V mnohých případech rakovina střev příznaky ukáže v poměrně snadno diagnostikované podobě a od tohoto faktu se dá dále odvodit další léčba rakoviny. I díky tomuto mnozí odborníci přesně ví, jak se pozná rakovina střev a mohou podniknout potřebné kroky v její léčbě. Asi nejobecněji nabídne rakovina střeva příznaky typu bolesti břicha či některých přilehlých orgánů. Bolesti břicha jsou ale natolik obecné, že mohou souviset prakticky s jakýmkoli onemocněním. Mnohé osobnosti se angažují v diagnostice rakoviny tlustého střeva pomocí odhalení skrytého krvácení ve stolici. Takto je rakovina tlustého střeva dobře rozpoznatelná. Preventivně doporučujeme sjednat pojištění proti rakovině tlustého střeva, které nabízí mnoho českých pojišťoven.

Projevy a léčba rakoviny tlustého střeva

Z osobností, které se takto angažují, je velmi známý třeba herec Oldřich Kaiser. Hodně test propagovala třeba i Eliška Balzerová. Rakovina tlustého střeva se v tomto ohledu nejevila jako cizí ani pro takovou osobnost, kterou je Jiří Suchý. Moderní test na rakovinu tlustého střeva v podobě krvácení ve stolici je naprosto jednoduchý. Časté projevy rakoviny tlustého střeva spočívají ale také v poruchách vyprazdňování. Mnohdy rakovina tlustého střeva projevy tohoto druhu nešetří a lidé mají problém jít na toaletu. U nemoci, jako je rakovina tlustého střeva příznaky přicházejí i v podobě únavy a celkové slabosti. Mezi klasické příznaky rakoviny tlustého střeva se řadí i anémie. Rakovina střev a její příznaky jsou velmi dobře popsaná témata v mnohých publikacích a často se o nemoci i příznacích baví i mediálně známé osobnosti. Například Angelina Jolie se o rakovině baví naprosto otevřeně. Jde sice o rakovinu prsu, nicméně mnohé informace jsou velmi užitečné. Čelem se k nemoci staví i zpěvačka Anastacia. Svůj boj vyhrál i Michael Douglas, který ale netrpěl přímo rakovinou tlustého střeva. Nechme ale chvíli příznaky rakoviny tlustého střeva stranou a soustřeďme se na průběh nemoci a její léčbu.

Projevy jsou u nemoci, jako je rakovina střev poměrně komplikované a často přichází až v těžším stádiu nemoci. O tom, jestli může slibovat rakovina tlustého střeva přežití, rozhoduje právě diagnostika nemoci. Hodně spolu v tomto ohledu souvisí především rakovina tlustého střeva a metastázy. V současné době je rakovina střev diagnostikovatelná ještě předtím, než jsou v těle metastázy. Často také vyvolává rakovina tlustého střeva diskuze o investování do prevence. Velmi nepříjemným projevem rakoviny je zejména anémie. Ta je způsobena silnějším krvácením anebo krvácením dlouhodobějším. U nemocí, jako je rakovina tlustého střeva prognóza tohoto typu hodně postraší. Není divu, u silnější anémie již rakovina tlustého střeva přežití nezaručuje. U tak nepříjemných chorob jako je rakovina tlustého střeva léčba může probíhat různými způsoby. Asi největší klasikou vyšetření, podle kterého se potom stanoví léčba rakoviny střev, je kolonoskopie.

Odhalí často už i stádia rakoviny tlustého střeva. Stádia rakoviny tlustého střeva prozrazují míru nebezpečí rakoviny. Při prvních projevech tohoto onemocnění by si měl budoucí pacient sjednat pojištění proti rakovině tlustého střeva u jakékoliv pojišťovny v ČR, která pojištění nabízí. Pokud vykazuje rakovina tlustého střeva 1 stádium, je zpravidla ještě velká šance pacienta na přežití. Pokud ale ukazuje rakovina tlustého střeva 2 stádium, již jsou mnohdy zasaženy i některé okolní orgány. Když už vykáže rakovina tlustého střeva 3 stádium označované jako finální, není většinou pacientovi pomoci. Do tohoto stádia se bohužel dostali někteří známí herci, kteří podlehli rakovině. Například Vladimír Čech zemřel nedávno, když s nemocí bojoval několik let. Rakovinou tlustého střeva trpěl i Bořivoj Navrátil. Na tento typ rakoviny zemřel i někdejší americký prezident Ronald Raegan, ikdyž mnozí mluví spíše o důvodu smrti v podobě Alzheimerovy choroby.

I Audrey Hepburn zemřela na tuto rakovinu. Dostižen touto nemocí byl i papež Jan Pavel II. Rakovina tlustého střeva se nevyhýbá ani hudební branži. Dostižen jí byl i známý skladatel Claude Debussy. Pokud bychom měli uvést některou z osobností, která se s rakovinou pere v současnosti, pak je jí Sharon Osbourne. Tu pojal jako svou choť slavný zpěvák Ozzy Osbourne. S rakovinou válčí i Robin Gibb z kapely Bee Gees. Spojení rakovina tlustého střeva a metastázy třeba tomuto zpěvákovi bohužel není nijak cizí.

Život s rakovinou

V současné době naštěstí vyvolává rakovina tlustého střeva diskuse stále častěji a mnoho lidí proti ní bojuje. Dozvědět se tak mohou mnozí nemocní to, jak probíhá léčba rakoviny tlustého střeva anebo další úkony s nemocí spojené. Nejmodernější je pochopitelně hlavně alternativní léčba rakoviny tlustého střeva. Mnohdy je rakovina střeva natolik agresivní, že je zapotřebí i chemoterapie a jiné doprovodné léčebné programy. U nemocí jako je rakovina střeva léčba probíhá mnohdy i biologicky. Nejmodernější biologická léčba rakoviny tlustého střeva je hodně šetrná a účinná. Důležitá je mimo jiné také dieta při rakovině tlustého střeva. Je jasné, že pokud mám rakovinu tlustého střeva, nemohu logicky jíst všechno.

I rakovina tenkého střeva si vyžaduje obezřetnost v příjmu potravy. Protože má rakovina tenkého střeva příznaky podobné, může být někdy s rakovinou tlustého střeva i zaměňována. Důležitou roli u prevence rakoviny tlustého střeva hrají i některé potraviny a nápoje. Mnohdy je třeba dodržovat jídelníček a pitný režim. Třeba pivo a rakovina tlustého střeva spolu souvisejí negativně. Dieta při rakovině tlustého střeva zahrnuje zejména nealkoholické nápoje. Pivo a rakovina tlustého střeva se naopak vzájemně vylučují, Nadměrné pití piva může k rakovině tohoto typu vést. Na nemoci jako je rakovina tlustého střeva dieta často platí a zdravotní stav pacienta se jejím dodržováním zlepšuje. Další dodatečnou možností je sjednání pojištění proti rakovině tlustého střeva u některé z českých pojišťoven.

Je jasné, že rakovina tlustého střeva smrt úmrtí anebo omezení může znamenat, nicméně léčitelná v určitých případech je. I proto je tato nemoc vcelku medializována. U nás proti ní veřejně bojuje třeba žena exprezidenta Havla herečka Dagmar Havlová. Spoty proti rakovině jí pomohlo natočit i dalších několik známých herců. Režie se ujal Jiří Strach. Vystoupila třeba známá herečka Daniela Kolářová. Proti rakovině takto bojuje ale i Květa Fialová. Hodně odhodlaný je ale i Tomáš Töpfer. Angažovanost dokázala i Dana Batulková známá ze seriálu Comeback. Známá je svým postojem také Kateřina Hrachovcová-Herčíková. V současnosti je hodně na očích herec Jiří Dvořák, který se stal též jednou z osobností vystupujících v těchto spotech.