Forma na chodícím pásu: Tipy a triky

Chodici Pasy

Výhody chodících pásů

Chodící pásy, ať už v posilovně nebo doma, nabízejí oproti běhu venku řadu výhod. Především šetří klouby, protože běžecký pás tlumí nárazy. To ocení zejména lidé s nadváhou nebo po zranění. Další nespornou výhodou je možnost přesně kontrolovat zátěž – rychlost, sklon i délku tréninku. Můžete tak snadno sledovat svůj progres a přizpůsobovat si tréninkový plán. Navíc na pásu nezáleží na počasí ani denní době, takže si můžete zacvičit kdykoli máte chuť.

Druhy chodících pásů

Cho

Volba správného pásu

Výběr správného pásu se může zdát jako banalita, ale ovlivňuje to jak váš outfit, tak vaše pohodlí. Pro formální příležitosti a do práce se hodí kožené pásky v tlumených barvách jako je černá, hnědá nebo tmavě modrá. Šířka by měla být decentní, okolo 3-4 cm. K ležérním outfitům a džínům si můžete dovolit experimentovat s barvami, materiály i šířkou. Canvasové, pletené nebo textilní pásky v pestrých barvách dodají vašemu outfitu šmrnc. Nebojte se ani výraznějších přezek, ať už kovových nebo s originálním motivem. Důležité je, aby pásek ladil s vaším stylem a celkovým dojmem outfitu.

Trénink na chodícím pásu

Chůze a běh na pásu patří mezi nejoblíbenější aktivity ve fitness centrech. Proč? Protože je to snadné, pohodlné a efektivní. Nemusíte řešit počasí, provoz ani nerovný terén. Navíc si můžete nastavit rychlost, sklon a intenzitu přesně podle svých potřeb a cílů. Ať už chcete zhubnout, zlepšit si kondici nebo se jen protáhnout, trénink na pásu vám to umožní.

Před začátkem tréninku se nezapomeňte protáhnout a zahřát. Začněte pomalou chůzí a postupně zvyšujte rychlost a sklon. Během tréninku dbejte na správné držení těla a pravidelně dýchejte. Po skončení tréninku nezapomeňte na krátký strečink.

Tipy pro začínaní

Začít s něčím novým může být někdy děsivé, ale i vzrušující! Nejdůležitější je nebát se a vrhnout se do toho po hlavě. Začněte s malými krůčky a postupně si přidávejte na náročnosti. Hledejte informace, učte se od zkušenějších a nebojte se zeptat, když si nebudete vědět rady. Neúspěch je součástí procesu, proto se nenechte odradit, pokud se vám něco nepovede hned napoprvé. Důležité je vytrvat a nevzdávat se! A nezapomeňte si užít i tu cestu, nejen cíl.

Bezpečnostní opatření

Vždycky mějte na paměti svou bezpečnost a bezpečnost svého okolí. Před použitím jakéhokoli nástroje nebo zařízení si pečlivě přečtěte návod k obsluze a řiďte se pokyny výrobce. Používejte vhodné ochranné pomůcky, jako jsou rukavice, brýle nebo chrániče sluchu, abyste minimalizovali riziko zranění. Udržujte pracovní prostor čistý a uklizený, abyste předešli nehodám. Pokud si nejste jisti, jak něco provést bezpečně, obraťte se na odborníka. Vaše zdraví a bezpečnost jsou na prvním místě!

Publikováno: 05. 06. 2024

Kategorie: fitness

Autor: Karel Čapek

Tagy: chodici pasy | informace o chodících pasech